Vis Simm-Bau pokazao da je ozbiljan tim: U sjajnom meču savladana Mladost

Pobjeda federalnog prvoligaša

M. Šljivak, foto: D. Kurbegović

Vis Simm-Bau je u prijateljskom meču pobijedio premijerligaša Mladost Doboj Kakanj rezultatom 3:1.

Vis Simm Bau je i u ovom meču pokazao da ima kvalitet i da će biti među glavnim kandidatima za plasman u Premijer ligu.

Odlično su otvorili meč. Dizdarević je imao veliku šansu u 13. minuti, ali je šutirao pored gola. Zatim je u šansi i Travančić, šutirao je iz dobre pozcije preko gola.

Tek u finišu prvo dijela Mladost prijeti. Hadžić u dva navrate ne zabija sa pet metara, sjajno mu je odbranio golman tima iz Kosove.

U 45. minuti Vis Simm Bau vodi. Huseinspahić se dobro probio po lijevoj strani i ubacuje loptu za Dizdarevića koji zabija za 1:0.

I u nastavku smo gledali odličan meč. Redale su se šanse na obje strane, a Mladost je u 55. minuti izjednačila. Fahrudin Kovač je sjajno petom zabio za 1:1.

Potom je dosuđen i penal za Mladost. Alić preuzima odgovornost, ali loptu šalje preko gola.

Do kraja meča još nekoliko šansi na obje strane, a u 81. minuti Vis Simm Bau dolazi do trijumfa. Mirza Kovač je iznudio penal,a zatim ga je i pogodio za 2:1. Isti igrač je postavio konačan rezultat od 3:1 u nadoknadi meča.