Višći 90 minuta u pobjedi Basaksehira

Super liga, 16. kolo

S. Bošković

Basaksehir Edina Višće savladao je Eskisehirspor rezultatom 2:1 u 16. kolu turske Super lige.

Poveo je Eskisehirspor u drugoj minuti, a onda Batdal i Belozoglu u drugom poluvremenu kreiraju preokret i postavljaju konačnih 2:1.

Višća je na terenu proveo čitav susret.

Pobjedu su upisali Galatasaray i Fenerbahče.

Galatasaray je savladao Akhisar s 3:2 pogocima Buluta, Podolskog i Oztekina, dok su za goste precizni bili N'Guemo i Rodallega.

Fenerbahče je minimalnim rezultatom savladao Genclerbirligi pogotkom Fernandaoa.

Sivasspor i Kayserispor su odigrali bez postignutih pogodaka.