Vllaznia na Koševu bolja od Parnu

Prvakinje Albanije slavile nakon preokreta

S. Mlaćo

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka grupe 8 u nogometu za žene, gdje nastupa i bh. prvak SFK 2000, danas je odigran duel između Vllaznije i Parnu.

Prvakinje Albanije su slavile 3:1, te upisale prvu pobjedu, nakon što su u prvom kolu poražene od SFK 2000 0:5.

Parnu je prvi poveo pogotkom Schcerbachenije u 12. minuti, ali samo šest minuta kasnije za izjednačenje pogađa Franja. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a onda u drugom dva pogotka Vllaznije.

U 48. minuti pogodila je Gjini, a u 80. Doci.

SFK 2000 je i dalje na prvom mjestu sa jednom pobjedom i utakmicom manje, dok Parnu i Vllaznija zauzimaju drugo, odnosno treće mjesto, također sa tri boda.

Agarista, naredni protivnik bh. prvakinja je bez bodova.