Vogošća opravdala ulogu favorita protiv Igmana

Vogošćani poveli

S. Mlaćo

U prvom susretu Play off-a A-1 lige naše zemlje košarkaši Vogošće opravdali su ulogu favorita protiv Igmana te upisali pobjedu rezultatom 97:83 (18:15, 30:31, 21:11, 28:25).

Od samog početka publika je mogla vidjeti neizvjestan duel, a prva četvrtina pripala je domaćima 18:15.

Gosti ipak dobijaju drugi period igre 32:30, te se na pauzu odlazi pri rezultatu 48:47 za Vogošćane.

Ipak, treća četvrtina pripada Vogošći sa deset poena razlike, bilo je 21:11, te do kraja samo povećali prednost za konačnih 28:25.

Vogošća sada ima 1:0 u međusobnom duelu, a najefikasniji u redovima domaćih bio je Imran Fazlić sa 22 ubačena poena, dok je Mustafica dodao 20, a Peljto 18.

U redovima Igmana bolji od ostalih bio je Zlatan Mehić sa 22 ubačena poena, dok je jedan manje postigao Kerim Kurtagić.