Widžew savladao Poloniu na svom terenu

Domaćin slavio u posljednjem susretu 21. kola

Večeras je Widžew Lodž u okviru 21. kola poljske Ekstraklase na svom terenu dočekao Poloniju. Domaćin je slavio 3:2.

Widžew je do vodstva stigao u 10. minuti susreta preko Batrovića. Gosti su se u igru vratili u 34. minuti susreta, a strijelac autogola je bio Kaczmarek. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1.

Domaćin je u nastavku stigao do pobjede. Već u 54. minuti bilo je 2:1 za Widžev, a strijelac gola bio je Pawlowski. Samo deset minuta kasnije domaćin je preko Broza došao do dva gola prednosti. Gosti su do kraja uspjeli samo smanjiti rezultat u 82. minuti preko Holote.

Poljska Ekstraklasa, 21. kolo:

Potražite više informacija na temu Ekstraklasa:

Widžew Lodž - Polonia 3:2 (Batrović 10, Pawlowski 54, Broz 64/Kaczmarek 34, Holota 82)