Wolfsburg iskoristio sve slabosti Herthe i ostvario visoku pobjedu
Wolfsburg je na kraju slavio sa 3:0

Ekipa Olivera Glassnera osvojila nova tri boda

S. Pašalić, foto: EPA

Wolfsburg je u 2. kolu ostvario i drugu pobjedu i slavio je na gostovanju kod Herthe sa 3:0.

Već u 1. minuti domaći su mogli povesti kada je glavni sudija nakon starta Guilavogija dosudio penal, ali je nakon pregleda VAR snimke ipak promijenio svoju odluku.

U 8. minuti ponovo je dosuđen penal, ovaj put u korist Wolfsburga, a Wout Weghorst je bio siguran za 1:0.

Hertha je nakon toga zaigrala nešto bolje i stvorila nekoliko prilika, ali do poluvremena nije uspjela postići gol.

Drugo poluvrijeme je donijelo izjenačenu igru obje ekipe koje su imale svoje šanse da stignu do gola, a jednu takvu su igrači Wolfsburga u 83. minuti i iskoristili.

Sijevnula je kontra gostiju, a Josip Brekalo koji je samo pet minuta ranije ušao u igru je postigao gol za vodstvo od 2:0.

Na samom kraju utakmice, u 91. minuti Wolfsburg je odigrao još jednu sjajnu akciju nakon koje je Jerome Roussillon pogodio za konačnih 3:0.