Wolfsburg zapeo na na istoku
Rangelov strijelac prvog gola

Serija ''vukova'' prekinuta kod davljenika

M. Maksimović

Pomalo neočekivano, nakon deset pobjeda zaredom, Wolfsburg je poraženoj na istoku Njemačke, Cottbus je slavio 2:0. Tako je sastav Ivana Radeljića i veterana Tomislava Piplice bio bolji od ubojitog dvojca Zvijezdan Misimović - Edin Džeko.

Danas definitivno svoj dan nisu imali naši majistori jer je Gerhard Tremmel zaustavio u prvom poluvremenu pokušaj Misimovića, a u nastavku utakmice šut Džeke. Cottbus je propuštene prilike gostuju počeo naplačivati u 72. minuti kada akciju Ilieva i Skele završava Rangelov.

Nakon primljenog gola su se '' vukovi'' pokušali izvući, ali nije išlo. Priču je na suprotnoj strani zaključio Skela četiri minute prije kraja. Edin Džeko i Zvijezdan Misimović su odradili cijelu utakmicu, dok je u domaćem sastavu Ivica Radeljić ušao upravo umjesto Skele dvije minute prije kraja. Nekadašnji golman reprezentacije, Tomo Piplica je utakmicu odgledao sa klupe.

Wolfsburg je ovim porazom propustio priliku da pobjegne prvim pratiteljima, pa je sada situacija opet na vrhu zakomplicirana, jer peti HSV ima tri boda manje od Wolfsburga.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Druga utakmica današnjeg programa između Borussie M'Gladbach i Arminie Bielefeld je završila bez pobjednika 1:1. Domaćini su poveli golom Matmoura u 12. minuti, a gosti su do boda stigli golom Teschea u 32. minuti.