Klub o kojem priča cijeli svijet imao lud povratak u profesionalni fudbal

Osam golova i fenomenalna utakmica

Esmer Oštraković

Fenomenalnu utakmicu u okviru 1. kola četvrtog ranga takmičenja u Engleskoj odigrali su Wrexham i Milton Keynes Dons. Na kraju su gosti u utakmici sa osam golova slavili sa 5:3.

Navijači Wrexhama koji žive pravu bajku sa nestrpljenjem su čekali povratak u profesionalni fudbal, ali su poraženi u prvoj utakmici.

Krenulo je loše za domaće koji su nakon samo 10 minuta igre osjetili šta znači ovaj rang takmičenja.

Naime, MK Donsi su u 6. minuti nakon autogola O'Connella doši do prednosti od 1:0, a četiri minute kasnije bilo je 2:0.

Leko je asistirao, a Eisa je postigao gol i šokirao ionako začuđene igrače i navijače domaće ekipe.

Do kraja prvog poluvremena Mendy je uspio postići gol za 2:1, a to se desilo u 42. minuti utakmice.

Taj gol vratio je nadu domaćoj ekipi da mogu doći do pozitivnog rezultata i do bodova na otvaranju sezone.

Ipak, već u 51. minuti bilo je 3:1. Leko je ovaj put postigao gol, a isti igrač postiže gol za 4:1 u 64. minuti.

Davies je u 82. minuti smanjio na 4:2, a u sudijskoj nadoknadi još dva gola.

Prvo je Harvie u 94. minuti pogodio za 5:2, a konačan rezultat od 5:3 postavio je Forde golom u 96. minuti.