Pet golova, dva penala i prolaz švicarskog tima: Bh. sudije položile važan ispit
Detalj sa sinoćnjeg meča, FOTO: EPA

Uzbuđenja nije nedostajalo

S. Mlaćo
 Najbolji bh. sudija Irfan Peljto sinoć je imao pravi izazov.

Peljto je bio glavni sudija meča između Young Boysa i Slovan Bratislave u revanšu kvalifikacija za Ligu prvaka.

U prvom meču bilo je 0:0, a u revanšu smo vidjeli čak pet pogodaka. Domaći su slavili 3:2 i prošli dalje.

Peljto je dva puta pokazao na bijelu tačku, najprije u desetoj minuti za domaće kada je pogodio Siebtacheu, da bi u 21. minuti ista odluka bila na drugoj strani. Ratao je uzeo loptu, no golman švicarskog tima je to sjajno pročitao.

Njemu su asistirali Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo, a četvrti sudija je bio Admir Šehović, svi iz BiH.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Prema viđenom bh. sudija je u oba navrata donio ispravnu odluku, a u oba navrata je bio i veoma blizu mjesta događaja, te će sigurno dobiti visoku cijenu, kao i njegovi pomoćnici koji su također odradili sjajan posao u zahtjevnom meču.