Zabio "za prolaz", zaboravio da ima žuti karton, skinuo dres i zagorčao život svom timu

Glupost fudbalera Antwerpa

U Briselu trenutno produžetke igraju domaći Antwerp i holandski Alkmaar.

Prvi meč play-offa za grupnu fazu Lige Evrope u Holandiji završen je rezultatom 1:1, a kako je i večeras nakon 90 minuta igre bilo 1:1 prešlo se na produžetke.

Zanimljivo je međutim da Antwerp produžetke igra sa dva igrača manje.

Prvo je u 35. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Mbokani, da bi u 74. drugi žuti karton zaradio Lamkel.

Lamkel je samo koji trenutak ranije zabio gol kojim je doveo svoju ekipu u veliku prednost, ali je očigledno zaboravio da već ima žuti karton, pa je svoj pogodak za 1:0 proslavio skidanjem dresa.

Sudija mu je naravno dao drugi žuti karton i poslao ga u svlačionicu.

Antwerp se sa devetoricom nije uspio odbraniti, pa je Alkmaar u 90. minuti stigao do 1:1 i produžetaka.

Treba dodati da je Alkmaar u prvom produžetku stigao do prednosti i sada je Antwerp blizu eliminacije - iako je u 73. minuti bio jako blizu plasmana u grupnu fazu LE.