Osijek preskočio prvu prepreku u Evropi

Slavili i u Mađarskoj

Haris Zilić

Nakon šokantnog ispadanja Sutjeske iz Nikšića u Andori od Santa Colome, regionalni klubovi su ovaj četvrtak stigli i do pozitivnih rezultata.

Hrvatski predstavnik NK Osijek plasirao se u treće pretkolo konferencijske lige.

Tim iz Slavonije večeras je gostovao u Mađarskoj kod ekipe Zalaegerszega, utakmica je završena rezultatom 1:2.

U prvom meču prije sedam dana Osijek je slavio sa 1:0, tako da je prošao dalje ukupnim rezultatom 3:1.

U večerašnjem susretu Osijek dolazi do vodstva u devetoj minuti autogolom Gergenya, a 0:1 je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Osijek trećem pretkolu približio je Špopljarič gokom za 0:2 u 73. minuti.

Tračak nade domaćinima vraća Ikoba golom za 1:2 u 82. minuti, ali to je bilo kasno.

Na kraju 1:2 za Osijek i plasman u treće pretkolo Konferencijske lige.

U redovima Osijeka Amer Hiroš je ušao na teren u 66. minuti umjesto Pušića, dok Omerović nije ulazio u igru.