Zaragoza na pragu povratka u Primeru

Savladali Las Palmas

Fudbaleri Zaragoze su večeras rezultatom 3:1 savladali Las Palmas i tako stigli na prag plasmana u Primeru.

Prva utakmica finala doigravanja za plasman u najjači rang španskog fudbala ponudio je dobru utakmicu u kojoj je prvi u vodstvo stigao Las Palmas. Igrao se 19. minut kada je Viera pogodio za 1:0.

Domaći su izjednačili dvadeset minuta kasnije, kada je Rico poravnao na 1:1 i tako postavio rezultat prvog poluvremena.

Odmah na startu drugog poluvremena, Zaragoza je stigla do potpunog preokreta. Pedro je pogodio za 2:1 u 48. minuti, a taj rezultat bio je aktuelan sve do 75. minute kada je Willian postavio konačni rezultat utakmice.

Bh. internacionalac Eldin Hadžić odigrao je 71. minutu za pobjednički tim.