Zaslužili nominaciju Zlatnu loptu, a ostali bez nje
Foto: EPA

Zaslužili nominaciju Zlatnu loptu, a ostali bez nje

3. Juan Mata

Svjedoci smo da u zadnjim godinama Zlatna lopta pripada Cristianu Ronaldu i Lionelu Messiju i zbog toga su neki sjajni fudbaleri ostali bez nagrade koja bi bila kruna na njihove karijere.

Vezni igrač Manchester Uniteda, Juan Mata,  jedan je od najkreativnijih igrača u Premier ligi. Dvadesetsedmogodišnji veznjak pružao je konstantno dobre partije u Premier ligi. 

Ipak, FIFA je zažmirila na oči i nije prepoznala kvalitete bivšeg igrača Chelseaja. Mata je zaslužio da se nađe među 59 najboljih fudbalera na svijetu. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.