Željezničar pobjedom nad Leotarom na Grbavici izašao iz krize

Zaslužen trijumf Plavih

S. Grebović

Željezničar je minimalnim rezultatom (1:0) večeras na svojoj Grbavici slavio u utakmici 11. kola Premijer lige protiv trebinjskog Leotara.

Domaći tim je od prve do posljednje minute bio bolji rival i zasluženo je stigao do tri boda.

Od početka Željezničar je napao na gol Leotara. Redale su se prilike pred golom Trebinjaca kao na traci. Pokušavali su Zdunić, Mujezinović i Bojo, no nisu to bile neke izgledne šanse.

Gosti su se uglavnom orjentisali na odbranu svog gola, bez aspiracija da nešto urade u igri ka naprijed.

Šanse za domaći tim su nastavile da se redaju, a tim iz Trebinja je kapitulirao u samom finišu prvog poluvremena.

Nedim Mekić je uputio jedan udarac sa nekih 20 metara, a lopta se sretno po domaće odbila prvo od stativu, a onda i od leđa golmana Perišića i ušla u gol.

Opis nije dostupan

Nastavak je donio manje-više istu sliku na terenu. Željezničar je nastavio da prijeti. Najveću opasnost po goste predstavljali su Zdunić i Bojo, no promjene rezultat nije bilo.

Leotar za 90 minuta fudbalske igre gotovo da nije zaprijetio golu Josipa Bendera tako da je došao kraj njihovj mini seriji od dvije pobjede, dok je Željezničar prekinuo negativni niz od šest utakmica bez trijumfa i četiri meča bez postignutog gola.

Plavi su ovom pobjedom izbili na šestu poziciju sa 14 osvojenih bodova, dok je Leotar pao na deseto mjesto sa jedanaest poena na svom kontu.

Željezničar u narednom kolu gostuje Borcu, dok će Leotar na svom terenu u derbiju donjeg doma dočekati Radnik.