Emocije na Grbavici: Ferhatović i Zubanović pogađali za remi u derbiju

Remake utakmice iz 1996. godine

H. Zilić

Na stadionu Grbavica odigrana je posebna utakmica koja je bila i humanitarnog karaktera.

Snage su odmjerili Željezničar i Sarajevo u remakeu derbija koji je odigran 2. maja 1996. godine.

Na terenu smo vidjeli asove poput Biščevića, Muharemovića, Pehlivanovića, Ćenana, Hošića, Ušuplića, Ferhatovića, Pervana, Memića, Zubanovića, Šopovića...

Iako danas u ozbiljnim godinama, pokazali da još uvijek imaju vic i majstorluk u nogama.

Utakmicu je obilježilo nekoliko dobrih prilika, lijepih akcija, a igrala su se dva poluvremena po 30 minuta.

Sarajevo je povelo u 55. minuti pogotkom Amara Ferhatovića koji je majstorski zaobišao Kružika i pogodio za 0:1, a remi Željezničaru donosi Hadis Zubanović u posljednjoj minuti utakmice.

Utakmica koja je dobila velike aplauze gledatelja na Grbavici, bilo je emocija, a svi su prisjetili prvog derbija nakon rata koji je na Grbavicu pomenute 1996. godine prviukao oko 20.000 gledatelja.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: