Željezničar slavio s 11:0 protiv Viteza

Meč odigran na Grbavici

E. Škorić, foto: T. Hebib

Fudbaleri Željezničara su u okviru prijateljske utakmice savladali Vitez iz Bužima sa 11:0.

Utakmica na Grbavici odigrana je u sklopu 50. rođendana Viteza iz Bužima, ali neće ga baš gosti pamtiti po lijepom.

Njihova mreža napunjena je do vrha. Plavi su vodili s 5:0 na poluvremenu. Golove su postigli Duraković, Zdunić, Crnčević, Gasal i Hrelja.

U drugom poluvremenu domaći tim je postigao još šest golova. Po dva gola su postigli Jaganjac i Stjepanović, a po jedan Grubešić i Kosorić.

Za Željezničar su igrali: Muftić – Musić, Kosorić, Jahić, Vištica – Duraković, Crnčević – Gasal, Bekrić, Hrelja – Zdunić. U drugom poluvremenu su još igrali: Osmanović, Mućaj, Grubešić, Stjepanović i Jaganjac.

Željezničar je u sezoni odigrao dva meča, prvo je remizirao sa Borcem na Grbavici (1:1), a onda je proteklog vikenda s 2:1 izgubio na Tušnju od Tuzla City iako je poveo s 1:0.

U trećem kolu Željezničar dočekuje Posušje i ima priliku da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Pogledajte neke od golova s današnjeg meča na Grbavici.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: