Grbavica utihnula nakon majstorije Anđušića, Velež pred plasmanom u finale

Gosti vode sa 2:1

E. Čaušević

Željezničar i Velež igraju trenutno na Grbavici revanš utakmicu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine, Rođeni su već jednom nogom u finalu.

Željo je odlično otvorio utakmicu i već u šestoj minuti golom Omara Beće poveo sa 1:0 i anulirao zaostatk iz prvog susreta.

Međutim, Velež je veoma brzo uspio da odgovori i dođe do poravnanja.

Gosti iz Mostara do 1:1 došli su u 16. minuti kada je Denis Zvonić sjajno glavom pogodio nakon kornera.

Željezničar je krenuo nakon toga veoma ofanzivno što je Rođenima ostavilo dosta prostora za kontre.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

To su gosti iskoristili u 73. minuti kada je Nemanja Anđušić izašao sam ispred Bendera i sjajno pogodio za 2:1 i hladan tuš na Grbavici.

Velež je blizu plasmana u finale gdje ih čeka Zrinjski jer Rođeni imaju prednost u ukupnom rezultatu sa 3:1.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: