Željini kadeti deklasirali Mladost

Omladinska Premijer liga

E. Škorić, foto: T. Hebib

U meču 10. kola Premijer lige BiH za kadete mladi nogometaši Željezničara deklasirali su Mladost s 5:0.

Željine mlade snage su iskoristile ulogu favorita i na pomoćnom terenu stadiona Grbavica očitale lekciju gostima iz Kaknja.

Tarik Pehilj je u osmoj minuti postigao vodeći pogodak za domaće, a isti igrač je u 27. minuti udvostručio prednosst svog tima. U nastavku još tri gola za Željezničar.

Rezerviste Madžid Šošić u 64. i Adnan Alilović u 72. riješili su pitanje pobjednika, da bi u samoj završnici Faruk Duraković postavio konačan rezultat.

Poslije 10 kola Željezničar je drugi s 21 bodom, Široki je lider s 22, dok trećeplasirano Sarajevo ima 18 bodova.

Željezničar - Mladost 5:0

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-17:

Željezničar: Milićević, Fejzić, Beća, Drina, Gušo, Duraković, Pehilj, Džanko, Gasal, Karalić, Musić.

Mladost: Ohran, Durmiš, Hodžić, Hrustanović, Čago, Goralija, Omanović, Kulović, Semić, Trako, Patković.