Željo uvjerljiv u Banjoj Luci, Sloboda u Zenici

Kadetska Premijer liga, 16. kolo

Ovog vikenda nastavljeno je i prvenstvo u kadetskoj Premijer ligi.

Igrane su utakmice 16. kola, a mladi igrači su bili izuzetno raspoloženi.

Vodeći Željezničar je nastavio s pobjedama gostovali su u Banjoj Luci, gdje su savladali vršnjake iz Borca s 4:2.

Poveli su u osmoj minuti preko Heće, da bi Kulenović s penala u 36. minuti izjednačio rezultat na 1:1.

Uspjeli su Plavi na odmor otići vodstvom. Amir Velić je u 40. minuti pogodio za prednost od 2:1, da bi u nastavku zatim pogađali Beširević i Delić za visokih 4:1.

Konačnih 4:2 postavio je Ševarike u 76. minuti meča.

Sloboda je uvjerljivo savladala Čelik u Zenici rezultatom 3:0.

Jedan od najboljih mladih igrača u BiH, Dino Hodžić, postigao je dva pogotka za Tuzlake, dok je konačnih 3:0 postavio Kurtalić.

Pobjede od 5:0 upisali su Široki na gostovanju u Travniku, te Radnik protiv Viteza.