Bivši fudbaler Sarajeva akter nestvarne utakmice: Večeras neće oka sklopiti!

Pogled na semafor ostavlja bez teksta

H. Zilić

Fudbalski vikend može se već danas obustaviti kada su u pitanju epiteti za utakmice ne samo vikenda nego i sezone, jer dolazi nam spektakl iz Češke, pogled na semafor je nestvaran.

Pazite ovo, Zlin je na domaće terenu ugostio Mladu Boleslav, a gosti su slavili rezultatom 5:9!

Nezapamćeno u skorije vrijeme u modernom fudbalu, ali i to smo gledali, 14 golova, a akter utakmice je bio i bivši fudbaler Sarajeva Selmir Pidro.

Pidro je član Zlina, ali po njegovu žalost i žalost njegovih saigrača, večeras neće spavati, jer ipak primiti devet golova u jendoj utakmici je previše ako možemo uprotijebiti ovu blagu riječ.

Da stvar bude zanimljivija Zlin je na polvuremenu vodio 2:1, a u nastavku su gosti dali čak osam golova, a domaćini tri!

I mediji u Češkoj ne mogu da vjeruju kakva je utakmica danas odigrana u 12. kolu Fortuna lige.

Obzirom da je lista strijelaca preduga, radi lakšeg pregleda, poredat ćemo strijelce golova po ekipama.

Dakle za Zlin su danas redom pogađali: Fantis, Janeetzky, Bartosak, Vuakdinović (penal), Kovinić.

Za goste su strijelci bili ovim redom: Marecek, Kusej, Jawo, Jawo, Marecek, Matejovsky, Yusug, Kusej, John.

U redovima Zlina Selmir Pidro je na teren ušao u 72. minuti umjesto Bartosaka pri rezultatu 4:5 za goste.