Zukanoviću 90 minuta u remiju s Anderlechtom

Pro liga Belgije, 30. kolo

Večeras je završen regularni dio sezone Pro lige Belgije. Kompletno 30. kolo odigrano je u subotu navečer.

Na vrhu je ostao Anderlecht, koji je remizirao u gostima kod Genta, čije je boje svih 90 minuta branio bh. reprezentativac Ervin Zukanović.

Srbijanac Milan Jovanović je u 40. doveo goste u vodstvo, ali je Kola u 83. pogodio za bod Genta.

U sastavu Mechelena nije bilo povrijeđenog bh. reprezentativca Borisa Pandža, ali je 90 minuta na poziciji stopera odigrao Bosanac Senad Karahmet. Igrao je i bivši igrač Želje Boubacar Dialiba, koji ej ušao u 60. minuti i tri minute kasnije zabio za 1:3.

Dakle, drugoplasirani Zulte-Waregem je do 62. minute vodio s 3:0, a strijelci su redom bili Naessens, Trajkovski i Conte. Junker je u 85. minuti smanjio na 2:3, no Mechelen nije uspio izbjeći poraz.

Club Brugge je kući s 3:0 deklasirao Lierse uz dva pogotka Bacce, dok je jedan, onaj vodeći, postigao Lestienne. Genk je u Monsu deklasirao istoimenog domaćina sa 5:1 i  to svih pet golova su gosti postigli u posljednjih 35 minuta.

Pro liga, 30. kolo:

Beerschot - Cercle Brugge 3:1 (Bodor 51, Dayan 68, 87/ Buyl 63)

Charleroi - Waasland-Beveren 3:0 (Milicević 19, Pollet 81, 86)

Club Brugge - Lierse 3:0 (Lestienne 3, Bacca 13, 32)

Gent - Anderlecht 1:1 (Kola 82/ Jovanović 40)

Kortrijk - Leuven 0:0

Mechelen - Waregem 2:3 (Dialiba 63, Junker 84/ Naessens 8, Trajkovski 59, Conte 81)

Mons - Genk 1:5 (Arbeitmn 32/ Gorius 54 - penal, Kumordzi 56, Ojo 60, De Ceulaer 74, 77)