Zukić i Alispahić odveli FK Sloboda do pobjede
Konačni rezultat susreta je postavio Sabit Alispahić, fudbaler koji se nalazi na probi u FK Sloboda

Prijateljski meč

Ekipa Slobode je danas na pomoćnom terenu stadiona Tušanj odigrala još jednu pripremnu utakmicu, protiv Budućnosti iz Banovića. Tuzlaci su bili bolji i slavili pobjedu rezultatom 2:0.

Sloboda je prva zaprijetila preko Musića, da bi dobru šansu imali i gosti iz Banovića preko Idrizovića u 10. minuti, međutim promjene rezultata nije bilo.

Ipak, Sloboda u 17. minuti stiže do vodstva. Terzić je ubacio, Musić dodao do Zukića, a ovaj pogodio za 1:0.

Do kraja prvog dijela su obje ekipe imale nekoliko opasnih napada, ali se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Slobode.

Drugo poluvrijeme je donijelo dosta prilika pred golom Budućnosti i jedan gol u mreži gostiju.

Konačnih 2:0 postavio je u 54. minuti susreta Sabit Alispahić koji je lijepim volej udarcem matirao golmana Budućnosti. Inače, Sabit Alispahić se trenutno nalazi na probi u FK Sloboda.