Zurich uvjerljivo slavio u Mostaru

Juniorska Liga prvaka

Juniori Zrinjskog poraženi su večeras u Mostaru od Zuricha s 3:0 u prvom susretu Lige prvaka.

Sasvim zasluženo je švicarski tim stigao do trijumfa u ovom susretu, te su se približili prolazu u narednu fazu takmičenja.

Poveli su već u devetoj minuti. Grešku odbrane Plemića koristi Ruegg, te pogađa za prednost od 1:0.

Novi gol u mreži Medana viđen je u 33. minuti. Ovog puta je precizan Aliu za sigurnih 2:0.

Imao je i Zrinjski svoje šanse. Imali su nekoliko dobrih pokušaja, jedan od njih je bila i situacija jedan na jedan s golmanom gostiju, ali su se napadači domaćih spetljali i prilika je otišla u nepovrat.

Nastavak nije ponudio previše uzbuđenja. Bilo je nekoliko pokušaja na obje strane, a u 76. minuti je Ruegg iskoristio još jednu priliku za konačnih 3:0.