Bosna Meridianbet slavila u Ljubljani i nastavlja borbu za ABA 2 ligu

Bolji od Ilirije

Haris Zilić

Košarkaši Bosne Meridianbet izborili su finalni duel kvalifikacija za ABA 2 ligu. U drugom meču polufiinala večeras su u Ljubljani savladali domaćina Iliriju rezultatom 77:70.

U prvom meču u Sarajevu, Studenti su također slavili 83:81 tako da su osigurali plasman u finale doigravanja.

U finalu igraju protiv Vojvodine i pobjednik tog dvomeča ide u ABA 2 ligu naredne sezone.

Duel u Ljubljani prošao je u dosta izjednačenoj košarci. Prvu četvrtinu Ilirija je dobila 22:20.

U drugoj četvrtini rapsodija Bosne, sarajevski tim je dobio drugi period 30:19 i na odmoru je imao +9, (41:50)

U trećem periodu Bosna je čuvala prednost, otišli su i na 11 poena razlike.

U posljednjem periodu Ilirija je pojačala odbranu, Studente je spustila na svega deset poena u četvrtini, ali u napadu slovenska ekipa je promašila neke otvorene šuteve, dobili su četvrtu četvrtinu 14:10, ali u končanici nije bilo dovoljno i Bosna Meridianbet nastavlja borbu za ABA 2 ligu.

Bosnu je do trijumfa predvodio fenomenalni Vojin Ilić sa 24 poena i sedam skokova, Zahiragić je dodao 12, a Jovanović 11 poena.

Potražite više informacija na temu ABA liga 2:

Kod Ilirije Macura je ubacio 18 poena, dok je Arslanagić susret završio sa 15 poena i šest asistencija.

Prvi finalni duel Bosne Meridianbet i Vojvodine igra se 30. septembra u Sarajevu, a revanš je 4. oktobra u Novom Sadu.