Alba šokirala Olympiacos u Pireju, Fenerbahce bez problema savladao Asvel

Velika pobjeda berlinskog tima

Košarkaši Olympiacosa po ko zna koji put u ovoj sezoni su razočarali svoje navijače. Njih je večeras u dvorani Mira i Prijateljstva savladala berlinska Alba rezultatom 93:86 i još ih više udaljila od borbe za 1/4 finale.

Olympiacos je bolje otvorio meč, stvorio prednost od 7 razlike, no dobrom završnicom prvog perioda Albe taj dio igre pripao je domaćim košarkašima s tek 22:19.

Berlinski tim u nastavku preuzima igru u svoje ruke i sjajnom napadačkom košarkom potpuno preokreće rezultat u svoju korist i na veliki odmor ide s 8 koševa viška.

No tim iz Pireja na isti način odgovara u nastavku, preokreće rezultat i kada se činilo da će Olympiakos sve riješiti onako kako su domaći simpatizeri očekivali Alba je još jednom pronašla snagu i uzvratila udarac, te furioznim otvaranjem 4/4 otići na +9 i praktički otići na nedostižnu razliku. Došao je Olympiakos pred kraj na -1 i imao posjed, no nisu pogodili trojku i Alba je slavila veliku i pomalo neočekivanu pobjedu obzirom da je i njemački tim bio u velikoj krizi.

Eriksson s 22 poena i Hermansson s 18 vodili su Albu do pobjede, dok su po 15 poena za domaći tim zabili Milutinov i Printezis.

Fenerbahce je konačni izlazak iz krize proslavio uvjerljivim trijumfom nad Asvelom rezultatom 86:64. Francuski tim je u Istanbulu bio bez šansi i u podređenom položaju od samog početka utakmice te je ona bila riješena već nakon prvog poluvremena kada su domaći otišli na 21 koš razlike. Raspoloženi napad domaćih predvodili su De Colo i Willliams sa po 16 koševa dok su u skromnom izdanju Asvela Noua (12) i Jean Charles (10) bili jedini košarkaši s 10 i više poena na svom kontu.