Anadolu Efes trijumfalno kroz Valenciu, Barca razbila Albu

Turski prvak slavio u Španjolskoj, Barca sigurna protiv ekipe iz Berlina

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su večeras na gostovanju u Valenciju u sklopu 3. kola košarkaške Eurolige rezultatom 83:78.N

Neuvjerljivo su Turci ušli u ovaj susret jer je Valencija od početka zabijala poene kako je htjela i u prvom periodu Efesu ubacila čak 27 poena.

Nisu domaći posustajali ni u nastavku pa su na poluvremenu imali osam koševa viška u odnosu na turskog prvaka. Ipak, u trećoj četvrtini Efes je zaigrao onako kako zna i može te uz sjajnu igru Micića i Simona potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist razbivši domaćina u tom dijelu igre sa 30:17.

Prednost koju su tada stekli gosti više nisu ispuštali iz igre te su došli do jako vrijednih bodova na neugodnom gostovanju. Kruno Simon zabio je 19 poena, a Peters i Micić dodali su po 15 koševa a Micić je uz to imao i 12 asistencija. Bojan Dubljević s 22 koša i Van Rossom s 14 predvodili su Valenciu.

U Barceloni je domaći tim razbio berlinsku Albu rezultatom 103:84 uz 22 koša Higginsa, te 18 Mirotića. Kod Nijemaca najbolji je bio Giedraitis sa 17 koševa.