Avramović jasan: Rutinska pobjeda, sve je bilo na desetak razlike

Nakon pobjede protiv Crvene zvezde

Esmer Oštraković

Košarkaši Partizana ostvarili su laganu pobjedu protiv Crvene zvezde u okviru 5. kola ABA lige.

Bili su dosta bolji košarkaši Partizana tokom cijelog susreta, a na kraju su ostvarili pobjedu od 98:87.

Nakon utakmice izjavu o susretu dao je košarkaš Partizana, Aleksa Avramović.

"Velika pobjeda, vratili smo se na pravi kolosjek. Da smo birali svakako bi birali drugačije jer derbi nosi posebnu draž. Imali smo pametne rezone u napadu.

Igrali smo dobre odbrane. Rutinski smo pobjedili utakmicu, sve je bilo na nekih deset razlike, ali sve je to sada prošlost, idemo dalje", rekao je Avramović.

Partizan je bio nešto lošiji samo na otvaranju utakmice, a nakon toga imao je potpunu dominaciju na ovoj utakmici.

Iako su obje ekipe imale problema sa povredama, očito je da se to u igri Partizana nije nikako osjetilo večeras.

Otvorili su igrači Partizana nešto slabije ovu utakmicu, te su nakon prve četvrtine imali zaostatak od osam razlike.

Ipak, drugu dionicu su odigrali zaista sjajni, te su košarkaše Crvene zvezde limitirali na samo 11 poena u ovoj četvrtini.

Pripala je treća četvrtina upravo Crvenoj zvezdi, ali ni to nije bilo dovoljno da uhvate neki veći priključak.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Činilo se kao da se košarkaši Partizana malo odmaraju u trenucima kada su gosti igralo bolje od njih, a onda su ponovo zaigrai po starom.

Na kraju, bez drame, bez panike, Partizan je upisao sigurnu pobjedu od 98:87.