Barcelona umalo prokockala 24 razlike, Real uvjerljiv

ACB liga, 10. liga

Košarkaši Barcelone i Real Madrida upisali su pobjede u 10. kolu španske ACB lige.

Barcelona je u derbiju kola gostovala kod Unicaje u Malagi, te su na kraju slavili pobjedu rezultatom 81:77.

Žestoko je Barcelona otvorila meč. Dominirali su od samog početka, imali su i 24 poena razlike, ali su na kraju jedva stigli do pobjede.

Uspjeli su ispustiti ovo vodstvo. Unicaja je došla do plus pet 74:69, ali su potom posustali. Katalonci su to iskoristili, te su u finišu meča stigli do preokreta i pobjede.

Justin Doellman je predvodio Barcelonu sa 19 poena, dok je kod domaćeg tima Richard Hendrix ubacio 13 poena.

Real Madrid je na svom parketu razbio Gran Canariju rezultatom 85:68...

Gosti s Kanarskih Ostrva su bili konkurentni u prvih 20 minuta, ali su ipak u drugom poluvremenu popustili.

Kraljevi su koristili svaku grešku, te su na kraju stigli do uvjerljive pobjede.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Do nje ih je vodio Jeff Taylor sa 17 poena, dok je za goste Pangos ubacio 11 poena.

Zaprati BC Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: