Bayern pregažen u Tel Avivu, sedam poena Đedovića
Bayern je doživio šesti poraz sezone, treći u posljednje četiri utakmice (Foto: EPA)

Minhenski Bayern poražen je u 10. kolu Eurolige na gostovanju kod Maccabija u Tel Avivu sa uvjerljivih 95:71.

Ponos Izraela je od prve do posljednje minute kontrolisao meč. Nisu Bayernu dozvolili da napravi apsolutno ništa u ovom duelu i na kraju su lagano došli do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Michaell Rool sa 14 poena, Alex Tyus je dodao 13, a Tarik Black 12 koševa.

Kod Bayerna je Nihad Đedović ubacio sedam poena i imao je tri asistencije za 21 minut na parketu, a najefikasniji je bio Derrick Williams sa 15 poena.

U ostalim utakmicama koje su odigrane u ranijem terminu Gran Canaria je slavila na gostovanju kod Darussafake 71:75, dok je Žalgiris na svom parketu savladao Armani 83:78.