Bayern ubjedljiv protiv Gran Canarije

Četvrta pobjeda u Euroligi

Košarkaši Bayerna su večeras kao gost savladali Gran Canariju sa 89:74 i tako upisali svoj četvrti trijumf u Euroligi.

Prvo poluvrijeme proteklo je u egal utakmici, a nakon 20 minuta Bayern je vodio sa 46:42. Treća dionica pripala je domaćem timu koji je završava sa minimalnom prednošću (62:61).

Kod košarkaša Gran Canarije se rodila nada da mogu doći do treće pobjede u Euroligi, ali je posljednja četvrtina u potpunosti pripala Bavarcima koji su u ovoj dionici slavili sa ubjedljivih 28:12.

Najefikasniji u ekipi Bayerna bio je Lo Maodo sa 22 poena i to bez ijednog promašaja za dva (7/7), dok je Derrick Williams postigao 20 poena od čega čak 18 u prvom poluvremenu. Nihad Đedović je meč završio sa tri postignuta poena i isto toliko skokova i asistencija.

Gran Canariju su sa po 15 poena predvodili Marcus Eriksson i Ondrej Balvin.

Bayern sada zauzima deveto mjesto u Euroligi i sve su prilike da će se njemački tim boriti za Playoff.