Bayern upisao pobjedu, šest poena Nihada Đedovića

Polufinalna serija prvenstva Njemačke

E. Dindić

U prvoj utakmici polufinala prvenstva Njemačke za košarkaše svoj susret odigrali su Bayern i Vechta. Domaći košarkaši na kraju upisali su sigurnu pobjedu rezultatom 98:88.

Već nakon prvih 10 minuta igre imao je Bayern prednost od 26:18. Do poluvremena uvećavaju prednost pa se tako na veliki odmor otišlo pri rezultatu 52:42.

Nastavak susreta Bayern rutinski odrađuje te upisuje sigurnu pobjedu rezultatom 98:88.

U pobjedničkom sastavu najbolji je bio Vladimir Lučić sa 24 poena dok je Devin Booker dodao 21. Vechtu u ovom susretu predvodili su Seth Hinrichs sa 21 poenom, odnosno Austin Hollins sa 17.

Bivši bh. reprezentativac Nihad Đedović susret je završio sa šest postignutih poena.