Bh. kadeti upisali i peti poraz, sutra igraju jako bitnu utakmicu
Presudila je treća četvrtina

Peti poraz naše reprezentacije na Evropskom prvenstvu

S. Pašalić

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u utakmici za plasman od Sjeverne Makedonije sa 76:64 na Evropskom prvenstvu u Udinama.

Izabranici Admira Prašovića su dobro krenuli u utakmicu i nakon prve četvrtine imali vodstvo od 20:19.

Druga četvrtina je donijela izjednačenu igru, a to je pokazao i rezultat na kraju koji je bio 14:14.

Nastavak je donio puno bolju igru reprezentacije Sjeverne Makedonije koja treću četvrtinu dobija sa 16 poena razlike, a do kraja utakmice bh. kadeti nisu uspjeli da stignu ovu prednost pa su na kraju poraženi rezultatom 76:64.

Najefikaniji u našoj reprezentaciji je bio Zinedin Mulić sa 15 poena, a pratio ga je Gabriel Čolak sa 12 poena.

Sutra našu reprezentaciju očekuje jako važna utakmica protiv Njemačke. Pobjeda donosi nadu da još uvijek možemo osigurati A diviziju, dok poraz znači da sigurno ispadamo u B diviziju.