Sulejmanović odigrao utakmicu sezone i vodio Bilbao do vrijednog trijumfa

ACB liga

H. Zilić

Bilbao igra sjajno na otvaranju nove sezone ACB lige.

U trećem kolu košarkaši iz Baskije upisali su i treći trijumf. U vrlo izjednačenoj i zanimljivoj utakmici savladali su Valenciju rezultatom 71:65.

Prvu četvrtinu domaćini su dobili sa 20:10, a gosti uzvraćaju u drugom periodu sa 10:24.

Valencija odlično otvara i nastavak susreta tako da su na kraju trećeg perioda imali prednosti od osam poena razlike.

Međutim u posljednjem periodu nevjerovatna igra domaćina koji su napravili sjajnu seriju, četvrtinu dobili sa 26:12 za konačnih 71:65.

Sjajan meč u dresu pobjedničke ekipe odigrao je naš Emir Sulejmanović koji je sa 12 poena i pet skokova bio najzaslužniji za trijumf baskijske ekipe, a to je Emiru bila i utakmica sezone u novom klubu.

Kod gostiju iz Valencije izdvojio se Rivero sa 17 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Nakon tri kola ACB lige po tri trijumfa imaju tri tima, a to su Tenerife Real Madrid i pomenuti Bilbao.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Ovome dodajmo da je Valencija upisala prvi poraz u sezoni i sada su na sedmoj poziciji s omjerom 2-1.

U narednom četvrtom kolu Bilbao gostuje Granadi, dok Valencija dočekuje Murciju.