Blazersi konačno slavili, Nurkić dvocifren i pored što je igru napustio ranije od planiranog

Prekinut crni niz

Admin Čaušević

Portland Trail Blazersi su konačno stigli do nove pobjede, 12. u ovosezonskom izdanju NBA lige.

Crni niz poraza Blazersi su prekinuli protiv Charlotte Hornetsa rezultatom 125:116, a Jusuf Nurkić je na kraju imao dvocifren učinak.

Domaći su odigrali odličnu prvu četvrtinu (41:24) kada su otišli na nedostižnu prednost, a gosti su dokraja meča samo uspjeli ublažiti poraz.

Nurkić je na parketu proveo 15 minuta, a igru je napustio sredinom posljednje četvrtine i to zbog šeste lične greške.

Bh. centar je za provedeno vrijeme uspio postići skromnih 10 poena, upisati četiri skoka i dodati dvije asistencije.

U najboljem izdanju ove sezone Blazerse je do pobjede vodio Damian Lillard sa 40 poena. Kod gostiju se istakao Lonzo Ball sa 27 poena.