Bogdanović vodio Srbiju do velike pobjede protiv Italije

Utakmica Svjetskog prvenstva

E. Oštraković

Derbi utakmica grupe D na Sjvetskom prvenstvu u košarci koje se igra u Kini, između Italije i Srbije odigrana je danas.

Pobjedu je, možda i očekivano, ostvarila reprezentacija Srbije, a konačan rezultat je bio 77:92.

U prvom poluvremenu viđena je sjajna košarka, a Italija je pratila tempo Srbije većim dijelom prve četvrtine.

Ipak, posustali su u samoj završinici prve četvrtine, a sve to se prenijelo i na drugu četvrtinu, te su na odmor otišli sa zaostatkom od osam poena. Bilo je 50:42 za Srbiju.

Treću četrvrtinu bolje je otvorila reprezentacija Italije, koja je umalo došla do preokreta. Ipak, Srbija se budi, te do kraja trećeg perioda vraća svoju prednost.

Sjajno je Srbija odigrala i u posljednjoj četvrtini, te je na kraju upisala ubjedljivu pobjedu od 77:92.

Italija - Srbija 12:12 (23:28,19:22,15:20,20:22)

Potražite više informacija na temu FIBA Svjetsko prvenstvo:

Italija: Abass 5, Belinelli 15, Biligha , Brooks 2, Datome 5, Della Valle , Filloy , Gallinari 26, Gentile 11, Hackett 13, Tessitori , Vitali

Srbija: Birčević , Bjelica 5, Bogdanović 31, Gudurić , Jokić 15, Jović 11, Lucić 2, Marjanović 6, Micić 6, Milutinov 4, Raduljica 13, Simonović