Široki ponovo razbio Slaviju, uzbudljivo je bilo u Skenderiji, ali Bosna Meridian je slavila

Prvenstvo BiH

S. Mlaćo

Košarkaši Širokog slavili su i drugu pobjedu u duelu četvrtfinala play off-a protiv Slavije.

Nakon sigurne pobjede u svojoj dvorani, Širokobriježani su i večeras kao gosti slavili te prošli dalje.

Završilo je 97:64, a nakon prve četvrtine bilo je 23:12.

U nastavku dodaje Široki gas, te na kraju dolazi do sigurne pobjede.

Kod Slavije 14 poena upisao je Foreman, a po 11 su dodali Damjanović, Ilić i Tanksley.

Kod gostiju po 16 su dodali Ive Ivanov i Daishon Knight, a 14 je dodao Filip Kraljević.

Bosna Meridian je u maloj dvorani Skenderije savladala Budućnost iz Bijeljine 92:87 te je sada u ukupnom skoru 1:1.

Bosna je bolje otvorila meč i slavila prvi period 23:17, a onda u drugoj četvrtini slavila plus 15, bilo je 27:12.

Bila je to sigurna igra Bosne, ali gosti se nisu predavali. Slavili su treći period 23:13 i lagano se topila prednost Sarajlija.

Ipak, Bosna je držala vodstvo, pa je četiri minute prije kraja na semaforu pisalo 78:66.

Dvije minute prije kraja gosti prilaze na samo sedam poena zaostatka. Bilo je 86:79. Ilić je zatim smanjio na minus pet i uslijedio je time out Bosne.

Sejfić, je zatim promašio, gosti pogodili, ali Collins pogađa za 88:84 40 sekundi do kraja.

Ilić zatim pogađa prvo bacanje, smanjuje na 88:85, ali ne i drugo, da bi grešku napravio Zahiragić i Bosna je došla do lopte.

Pašalić koristi dva bacanja i donosi Bosni prednost 90:85.

Sam par sekundi kasnije Božović smanjuje na 90:87, a ličnu grešku pravi u narednom napadu Peljto.

Collins je pogodio oba bacanja i sve je bilo riješeno. Na kraju je završilo 92:87.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Treći meč  se igra u Bijeljini.

Verlašević je kod Bosne upisao 18 poena, kao i Collins, a Pašalić je dodao 14. Kod gostiju 21 poen Vojina Ilića, te 20 Milivoja Božovića. Na 17 je ostao Luka Jovanović. Adi Zahiragić je dodao 12.