Bosna Royal ispustila veliku prednost protiv Borca i izgubila meč

Novi poraz u Drugoj ABA ligi

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Košarkaši Bosne Royal poraženi su u Skenderiji od Borca iz Čačka rezultatom 84:88 u utakmici 10. kola Druge ABA lige.

Nakon izjednačenog uvoda u meč, domaći tim je zaigrao angažovanije i ubrzo su otišli na čak plus 15 (24:9). Borac u tim trenucima nije mogao pogoditi ništa, a nakon prve dionice Bosna Royal je imala jako dobrih 12 poena prednosti, 29:17.

Tokom druge dionice činilo se kako gosti iz Čačka uzvraćaju. Došli su na minus pet u jednom trenutku, ali su zatim ponovo stali. Tim Aleksandra Damjanovića je koristio sve poklone gostiju i na poluvremenu su imali velikih 16 poena prednosti, 48:32.

Međutim, u nastavku je ritam igre domaćeg tima znatno pao i Čačani su se vratili u igru. Iako je nakon 30 minuta igre i dalje bilo 10 razlike (73:63), igra Bosne Royal je bila puna oscilacija i Borac je na šest minuta prije kraja došao samo na minus tri, 77:74.

Na tri i po minute prije kraja gosti trojkom Stojanovića dolaze u egal (79:79) i susret je bio potpuno otvoren. Borac do prvog vodstva na utakmici dolazi na nešto više od minut prije kraja (81:82), a zatim i Marinović pogađa trojku za 81:85 na 30 sekundi do kraja.

Pogodio je potom Hanner za 83:85, Pešaković pogađa jedno bacanje za 83:86 i Bosni je ostalo 10 sekundi za napad. Fauliran je Knežević, pogodio je jedno bacanje, da bi zatim Todorović potvrdio pobjedu tima iz Čačka za konačnih 84:88.

Nikola Todorović je predvodio goste sa 24 poena u ovom meču, dok je kod Bosne Jamir Hanner imao 21 poen i 13 skokova.