Bosna Royal Jelly s lakoćom savladala Leotar

Liga 10

Košarkaši Bosne Royal razbili su Leotar u meču 13. kola Lige 10.

Bosna je furiozno ušla u večerašnji meč, pa je nakon 10 minuta igre vodila sedam razlike (21:14) i nekako se od početka vidjelo da će Studenti doći do nove pobjede.

Dobrom igrom u drugoj dionici Bosna je došla do 46:28 na poluvremenu, pa je u nastavku mogla malo opuštenije da igra.

Na kraju je Bosna slavila rezultatom 85:61 protiv gostiju iz Trebinja, pa je došla do 10. pobjede, te je uz Zrinjski i Spars na vrhu tabele u Ligi 10.

Goran Ikonić ubacio je 21 poen za Bosnu, Đorđević 14, Dragičević 13, a Rešidović 10 poena. Aleksić je u gostujućem timu ubacio 16, a Pelkić 14 poena.

Bosna - Leotar 85:61 (21:14, 25:14, 16:22, 23:11)

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Bosna: Šarić 3, Đorđević 14, Bradić, Ikonić 21, Delalić 4, Rešidović 10, Vasiljević, Čampara 8, Dragolj, Dragičević 13, Sturanović 6, Durak 6.

Leotar: Kovačević, Stevanović 6, Aleksić 16, Pelkić 14, Mijović 4, Zelenović, Luzaić 11, Radmilović 4, Radović, Fekete, Ninković 6, Milanović.