Bosna se provukla u Hadžićima, Student slavio u Vogošći

Prvenstvo BiH

Košarkaši Bosne Royal pobijedili su kao gosti Bošnjak u Hadžićima rezultatom 76:77.

Uz dosta muke je tim Aleksandra Damjanovića stigao do trijumfa i spriječili su prvo slavlje Bošnjaka u ovoj sezoni.

Iako je Bosna bolje ušla u meč, Bošnjak je većim dijelom utakmice imao prednost. Nakon prve dionice imali su plus šest, 23:17, a na poluvrijeme je domaći tim otišao sa četiri poena prednosti, 40:36.

Nastavak donosi dosta izjednačenu igru. Nakon 30 minuta rezultat je bio neriješen (55:55), ali je Bosna Royal uspjela u finišu da slomi otpor rivala.

Uspjeli su nekako da dođu do trijumfa u ovom duelu, ukupno šestog u ovoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Draško Knežević sa 16 poena, dok je kod Bošnjaka Ernad Mujić ubacio 17 koševa.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Gostjuću pobjedu upisao je i Student iz Mostara. Ovaj tim je slavio u Vogošći rezultatom 71:63.

Berin Gudić sa 18 i Dejan Marković sa 17 poena predvodili su goste do trijumfa, a na drugoj strani Đorđe Mičić je ubacio 16.