Doktorska partija Kikanovića nije bila dovoljna: Ormanspor izgubio sve šanse za opstanak

Poraženi od Bursaspora

H. Zilić

U utakmici košarkaškog prvenstva Turske, Bursaspor je savladao Ormanspor rezultatom 104:89.

Ovim porazom ekipa Ormanspora je dvije utakmice prije kraja prvenstva izgubila i matematičke šanse za opstanak u eliti.

Prva četvrtina današnjeg duela donijela je izjednačenu košarku čemu svjedoči rezultat 24:24. U drugoj četvrtini debakl Ormanspora. Bursapor je ubacio u brzinu više i dobio period sa 32:16.

Ipak, gosti se nisu predavali i treći periodu su dobili sa 19:32.

Međutim, posljednja četvrtina je bila kobna za Ormanspor i ugašene su njihove nade za opstanak. Tim iz Burse je slavio sa konačnih 104:89.

U timu Bursasapora prvo im bio je Savas sa 24 poena i devet skokova, pratio ga je Batuk sa 15 ubačenih poena.

Kod Ormanspora još jendu doktorsku partiju odigrao je naš ELmedin Kikanović. Za 19 minuta na parketu popularni Kikan je ubacio 20 poena, skupio sedam skokova i dodao tri asistencije. Kikanović je ove sezone najkorisniji igrač Ormanspora. Bio je u par kola u konkurenciji i za MVP, ali saigrači nisu nažalost pratili njegov ritam.