Čapljina dobro počela, ali loše završila protiv OKK Spars

Trijumf sarajevskog tima

OKK Spars savladao je kao gost ekipu Čapljine rezultatom 68:78 u utakmici šestog kola košarkaškog prvenstva BiH.

Čapljina je bolje ušla u meč. Poveli su domaći 11:2 nakon tri minute igre, ali Sparsi im nisu dopustili da se lako odlijepe i odigrali su mnogo bolje u ostatku ovog dijela meča nakon kojeg su gosti imali tri poena prednosti, 18:21.

Gosti su u drugoj dionici povećali prednosti i sigurno su je održavali. Nakon 20 minuta bilo je plus devet 36:45, da bi i u nastavku meča gosti laganom igrom održavali stečenu prednost.

Nije uspjela Čapljina da im zaprijeti i na kraju je pobjeda otišla u Sarajevo.

Goste je do trijumfa vodio Adin Vrabac sa 20 poena, dok je isti broj poena kod domaćih ubacio Vladimir Ivelja.