Cedevita Olimpija nastavila igrati sjajnu košarku

Šesta pobjeda u sezoni

Cedevita Olimpija pobijedila je u sedmom kolu ABA lige u Ljubljani ekipu beogradskog FMP-a rezultatom 93:89.

Slovenački tim je ove sezone igra veoma dobru košarku i sa ekipom Budućnosti za sada predvode ABA karavan.

U veoma interesantnoj utakmici vidjeli smo dosta preokreta. Domaći tim je na poluvremenu imao plus šest (45:39), a tokom drugog poluvremena je izgledalo kao da FMP nema šta tražiti u ovom meču.

Ipak, beogradski tim je napravio sjajan posao. Prišao je samo na dva poena nakon što je pogodio Ilija Đoković (87:85), no više od toga gosti nisu mogli.

Na kraju je Cedevita Olimpija završila posao u ovoj utakmici i došla je do nove pobjede.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Codi Miller-McIntyre sa 21 poenom i sedam asistencija, Ryan Boatright je dodao 15, a Jaka Blažič 14 poena.

Sa druge strane Stefan Đorđević je ubacio 17 koševa, a dvocifreni su još bili Jeremić sa 11 i Radanov sa 10 poena.