Crvena zvezda razbila Mornar

Barani bez šanse u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde večeras su na svom parketu u okviru 3. kola ABA lige deklasirali ekipu Mornara iz Bara rezultatom 93:62.

Ništa, nakon prve četvrtine koja je prošla u efikasnoj igri i skoro potpunom egalu nije slutilo da će gosti iz Bara preživjeti katastrofu u Beogradu.

U drugom periodu Zvezda je zaigrala obranu kakvu zna i umije, te kakvu preferiraju timovi koje vodi Saša Obradović. Napadačka igra Mornara potpuno je umrtvljena a domaći tim je na poluvrijeme otišao s 10 poena viška. Poslije toga samo je jedna momčad igrala ovu utakmicu. Činjenica da je beogradski euroligaš u drugom poluvremenu jednu od ekipa koja slovi za najugodnije iznenađenje Eurocupa u drugom poluvremenu razbio s 47:26 dovoljno govori sama za sebe.

Sjajna obrana domaćih potpuno je anulirala napad Mornara koji je Baranima i donio taj epitet ugodnog iznenađenja. Ujednačeni napad Crvene zvezde predvodio je Jordan Loyd sa 16 koševa, 13 je dodao Davidovac, a 12 Hall. Jedini dvoznamenkasti u redovima Mornara bio je Jacob Pullen sa 12 poena.