Pobjeda Barcelone u Moskvi, Fener rabzio Panathinaikos

Euroliga

Košarkaši Barcelone su kao gosti u 20. kolu Eurologe savladali CSKA u Moskvi rezultatom 88:75.

Foto - EPA

U jednoj jako dobroj košarkaškoj predstavi Katalonci su odličnom igrom u drugom poluvremenu uspjeli da dođu do trijumfa.

Nezaustavljivi su za domaći tim bili Corry Higgins i Alex Abrines i za njih CSKA večeras nije imao adekvatan odgovor.

Na kraju je Higgins meč završio sa 25, Abrines je ubacio 19, dok je kod domaćeg tima Mike James ubacio 18 koševa.

Fenerbahče je u Ulker Areni razbio Panathinaikos rezultatom 100:74.

Već nakon prvih 10 minuta igre bilo je jasno da Pao nema šta tražiti u Istanbulu. Domaći su ovaj dio igre dobili sa 31:12 i u nastavku bez većih problema završili posao.

Marko Gudurić sa 18, te Ulanovas i Brown sa 15 poena su predvodili Fener, a za goste je White ubacio 13 poena.

U još jednom večerašnjem meču Zenit je savladao Žalgiris rezultatom 77:65.

Ponitka i Gudaitis sa po 15 poena su vodili domaće do trijumfa, a za Žalgiris je 12 ubacio Walkup.