Zvijezda Warriorsa

Curry želi nastupiti na Olimpijskim igrama

Jedna od najvećih zvijezda američke košarke Steph Curry najavila je nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju. 

Curry i brojne druge zvijezde iz NBA lige nisu igrale ovog ljeta na Mundobasketu, pa je limitirana reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država ispala već u četvrtfinalu od Francuske.

Ipak, Olimpijske igre su nešto sasvim drugo pa ih žele igrati i one najveće zvijezde, za razliku od Sjetskog prvenstva. Jedan od onih koji namjeravaju nastupiti je i Curry.

"Sigurno mi je planiram da igram. Ipak, moram prvo da izbjegnem povrede koje se ne mogu spriječiti nažalost. Definitivno želim u Tokijo. Nikada nisam igrao na Olimpijadi, a sa Mundobasketa imam dva zlata. Hoću da osjetim iskustvo igranja Olimpijskih igara, nadam se da će mi se ta želja ostvariti", kazao je Curry za ESPN.

Naravno, osim Curryja sigurno će još brojne zvijezde iz NBA lige igrati u Tokiju tako da će američka reprezentacija sigurno biti favorit broj 1 za zlato.

Top Komentari

gogs
Klosar, ostavi na cjedilu repku kad je svjetsko, ne bi ja dao nikom da igra olimpijadu...ko bira utakmice taj ne treba
1 0
IV4
Svi koji su odbili ja ih nebih pozvao na OI
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi