Denver pobijedio Spurse i izborio duel sa Portlandom, Toronto u prvoj utakmici bolji od Philadelphie
Ekipa Toronta bila je bolja tokom cijelog susreta, a na poluvremenu su imali vodstvo od 61:52. Do kraja utakmice ta prednost je rasla, a na kraju su upisali pobjedu od 108:95.

Utakmice play-offa NBA

E. Oštraković

U NBA su sinoć odigrane dvije utakmice najjače košarkaške lige na svijetu, a pobjede su ostvarile ekipe Toronta i Denvera.

Toronto je savladao Philadelphiu u prvoj utakmici polufinala konferencije, dok je Denver u sedmoj utakmici savladao San Antonio Spurse i tako izborio duel sa Portlandom.

Denver je u sedmoj utakmici na svom terenu u dramatičnoj utakmici ostvario pobjedu protiv Spursa. Nakon prvog poluvremena domaća ekipa imala je prednost od 47:34.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali dosta bolje, te su se rezultatski vratili u utakmicu, ali do pobjede nisu mogli.