Lazić se odlično snašao u Francuskoj: To je dokazao i u današnjem trijumfu Dijona

Savladali Chalon/Saone

Haris Zilić

U osmom kolu francuske košarkaške LNB lige, Dijon je upisao treći trijumf u sezoni i približio se sredini tabele, tako da sada malo lakše dišu nakon lošijeg starta sezone.

Izabranici našeg Nenada Markovića na svom parketu savladali su Chalon/Saone rezultatom 73:66.

Gosti bolje otvaraju susret i dobili su prvu četvrtinu 20Ž:17, ali Dijon uzvraća u drugoj sa 20:12 i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 37:32 za Dijon.

Potpuni egal u trećoj četvrtini gdje smo gledali igru koš za koš, četvrtina je okončana rezultatom 18:18.

Slična igra i u posljendjoj četvrtini koja na kraju odlazi u korist Dijona 18:16 za konačnih 73:66.

Briljirao je kod domaće ekipe Holston sa 34 poena, dva skoka i četiri asistencije i bez konkurencije ponio epitet za igrača današnje utakmice.

U pobjedničkom timu zapažen je bio bh. reprezentativac Aleskandar Lazić sa deset poena, tri skoka i jendom asistencijom.

Kod gostiju Cortale i Nikolić su utakmicu završili sa po 14 ubačenih poena.

Dijon je tako ovim trijumfom došao do 14. pozicije na tabeli, ali i nastavio igrati toplo-hladno ove sezone.

Chalone/Saone je na 11 mjestu sa omjerom 4-4.

Lider francuskog prvenstva je sjajni Monaco koji još ne zna za poraz, a tim iz Kneževine je na trenutnom omjeru 7-0.