Drama u OAKA Areni: Veliko slavlje Armanija

Velika pobjeda Milaneza

U dramatičnoj utakmici koju su odigrali večeras u atenskoj OAKA Areni Panathinaikos i Armani Milano u dramatičnoj završnici slavili su gosti iz Milana rezultatom 79:78.

Gosti su od početka zaigrali dobro te poslije prvog perioda imali prednost, no do poluvremena se Panathinaikos konsolidirao te dostigao prednost Milana i na poluvrijeme se otišlo u potpunom egalu.

U trećoj četvrtini igralo se koš za koš kada se pred kraj tog dijela igre Milano opet uspijeva odvojiti na +4. Ipak, početkom zadnje dionice igre Jacob Wiley i Nick Calathes uzimaju stvar u svoje ruke te Grci prave seriju 11:0 i tada se činilo da će bodovi bez problema ostati u Ateni.

Ipak, nakon toga na redu su gosti koji s tri trojke vraćaju prednost a do kraja smo vidjeli dramatičnu završnicu. Slobodna bacanja Moraschinnija dovela su Milano 9 sekundi do kraja u vodstvo 79:78 a nakon time outa Panathinaikosa lopta je očekivano išla u ruke najboljem domaćem košarkašu Calathesu koji je promašio floater, isti kakvih je do tog trenutka pogodio bar 5x tijekom meča te su veliki bodovi otišli u ruke ekipi Ettorea Messinne.

Micov s 18 poena, Scola sa 17 (iako je većinu drugog poluvremena prosjedio na klupi) te Roll sa 16 najbolji kod pobjednika. Calathes s 23 i Wiley sa 17 koševa daleko najbolji kod poraženog domaćina.