Ko je babo? Sjajni Musa vodio Breogan do nove pobjede

Igrač utakmice

E. Ganibegović

Breogan je danas u 13. kolu španske ACB lige s 83:74 slavio protiv MoraBanc Andorre.

Domaćin nešto bolje ulazi u meč i prvu četvrtfinu dobijaju rezultatom 19:14. U drugoj dionici su uglavnom održavali stečeno vodstvo, te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 38:34.

U drugom poluvremenu Breogan je išao i do vodstva od +12, no u finišu je tim iz Andore samo uspio da ublaži poraz.

Igrač utakmice bio je bh. reprezentativac Džanan Musa koji je u pobjedničkoj ekipi ubacio 26 poena, uz šest skokova i tri asistencije. Musa je tako nastavio sa sjajnom formom ove sezone.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Njegov tim se s dvije utakmice manje nalazi na 10. poziciji, dok je MoraBanc na 12. mjestu.

Breogan i Musa će u narednom kolu na gostovanje u Bilbao za četiri dana, dok će MoraBanc dočekati Zaragozu.