Šokantan poraz Crvene zvezde

TOP 8 veoma daleko

H. Zilić

U 25. kolu košarkaške Eurolige Crvena zvezda je pretrpila pomalo šokantan poraz  u Beogradu. Alba Berlin je trijumfovala rezultatom 72:87.

Zvezda sjajno otvara meč. Prvu četvrtinu su dobili sa 25:15.

Nakon prve četvrtine činilo se da ova utakmica ide u smjeru koji su većnina očekivala, ali onda se bude gosti.

Drugi i treći period Alba je dobila sa 19:24 i 17:21.

Međutim, prava rapsodija gostiju i veliki pad u igri Crvene zvezde viđen je u posljednjoj četvrtini.

Četvrti period Alba je dobila rezultatom 11:27 za konačnih 72:87.

Lo je odigroa fantastičnu utakmicu u dresu Albe, postigao je 24 poena, dodao dva skoka i tri aistencije. Pomagao mu je Olinde sa 13 poena i seda skokova.

Kod domaće ekipe prvo ime bio je Petrušev s učinkom od 14 poena i tri skoka.

Nakon ove utakmice Alba je došla do sedme pobjede u sezoni, ali s omjerom 7-18 ostali su fenjeraši Eurolige.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Crvena zvezda je napravila ogroman korak unazad u borbi za play off, možda čak i ugasila šanse za TOP 8.

Beogradski tim je na 13. poziciji s omjerom 11-14, pet kola prije kraja. Recimo, osmoplasirani Partizan je na omjeru 13-12.